امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران خبر داد:

صادرات غیر نفتی گمرکات مازندران به کشورهای عضو اکو از ۳۳میلیون دلار فراتر رفت. 

صادرات غیر نفتی گمرکات استان مازندران طی شش ماهه نخست سال جاری به کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو از مرز ۳۳ میلیون و ۳۷۲ هزاردلار گذشت
کد خبر: ۱۱۰۱۴۰۲۲۴۶
زمان انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۳ بعد از ظهر
23 بازدید

به گزارش روابط عمومی گمرکات مازندران، امیر جمشیدی سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ صادرات غیرنفتی ایران به کشورهای عضو اکو به ۱۴۶ هزار تن رسید که سهم وزنی ۲۰ درصدی از کل صادرات گمرکات مازندران داشته است .

جمشیدی اظهار داشت: همچنین در این مدت صادرات غیر نفتی ایران به کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو از نظر ارزشی سهم ۲۴ درصدی از کل صادرات استان را نشان می دهد.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران در خصوص آمار واردات گمرکات مازندران از کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ افزود: در این مدت میزان واردات گمرکات مازندران از کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو به ۳۹۷ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش داشته است. همچنین واردات گمرکات مازندران از اکو در مدت یاد شده به ۵۰۹ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۶ درصد رشد داشت.

به گفته وی، عمده کشورهای خریدار کالاهای مازندران در میان کشورهای عضو سازمان اکو طی شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ به ترتیب از کشورهای ترکمنستان، قزاقستان ، پاکستان، ازبکستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان، افغانستان و قرقیزستان بود.

جمشیدی افزود: عمده واردات گمرکات مازندران از کشورهای سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در مدت یاد شده به ترتیب به کشورهای ترکیه، قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان، قرقیزستان و افغانستان اختصاص داشته است

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *