امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳
رئیس کل گمرک ایران خبر داد

اعلام برنامه های گمرک در راستای هوشمندسازی و اعمال کنترل های هوشمندانه

گمرک ایران با هوشمندسازی و اعمال کنترل های هوشمندانه به سمت تسهیل و تسریع در تشریفات گمرکی و افزایس سرعت در ارائه خدمات گمرکی گام بر می دارد.
کد خبر: ۱۱۰۱۴۰۱۶۰۶
زمان انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱ قبل از ظهر
245 بازدید

دکتر محمد رضوانی فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران در آیین آغاز رسمی بهره برداری از ۴ دستگاه آشکار ساز (X_Ray) گفت: براساس سیاست های وزارت اقتصاد و برنامه های مدون گمرک جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی شده تا در جهت هوشمندسازی و اعمال کنترل های هوشمندانه با هدف افزایش سرعت ارائه خدمات به صاحبان کالا، کاهش میانگین ساعت تشریفات گمرکی، افزایش دقت بازرسی ها و مبارزه موثر و هوشمندانه تر با قاچاق کالا و امکان تسریع در ظرفیت ترانزیت در کشور حرکت کنیم.


🔺دکتر رضوانی فر با اشاره به اینکه از نصب اولین دستگاه ایکس ری در گمرک (سال۸۲) به طور میانگین سالانه یک دستگاه ایکس ری در گمرکات نصب شده است در خصوص برنامه ریزی گمرک جهت استقرار آشکار ساز (x_Ray) در گمرکات کشور، گفت: برنامه ریزی گمرک این است که آن تعداد دستگاه های ایکس ری که در این ۱۸ سال گذشته در گمرکات نصب شد، حداقل همان تعداد در سال ۱۴۰۲ در گمرکات راه اندازی شود.
معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران با اعلام هزینه سرمایه گذاری هر دستگاه ایکس ری به میزان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان، بیان کرد: با توجه به نیاز گمرک به ۵۰ دستگاه ایکس ری، نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی است که این‌ رقم از محل تامین منابع داخلی گمرک امکانش کمتر فراهم است و باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود.

🔺رئیس کل گمرک ایران اظهار داشت: ظرفیت فنی، دانش و انگیزه برای ساخت دستگاه های ایکس ری در داخل کشور توسط شرکت های دانش بنیان وجود دارد  و فقط باید با طراحی یک مدل تامین مالی مناسب و استفاده از ظرفیت شرکت های سرمایه گذار با همکاری وزارت اقتصاد نسبت به تهیه و ساخت دستگاه های ایکس ری برای نصب در گمرکات کشور اقدام شود

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
  1. ابراهیم شیرالی
     
    ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۲:۳۴

    باسلام. هر کسی به سامانه جامع فعلی گمرک را هوشمند بنگرد در هوشمندانه عمل کردنش شک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *