امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

افزایش ۶۲ درصدی صادرات گمرکات استان گلستان

مدیرکل گمرکات گلستان از صادرات حدود ۱۵۸ هزار و ۱۵۵ تُن انواع کالا از گمرکات این استان طی سه ماه نخست امسال خبر داد
کد خبر: 1101403245
زمان انتشار: ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۲ قبل از ظهر
57 بازدید

مدیرکل گمرکات گلستان از صادرات حدود ۱۵۸ هزار و ۱۵۵ تُن انواع کالا از گمرکات این استان طی سه ماه نخست امسال خبر داد و بیان کرد: ارزش صادرات این مقدار کالا ۱۰۴ میلیون و ۸۰۴ هزار دلار بوده است.

به گفتته شهریار شهریاریT صادرات این مقدار کالای غیرنفتی گلستان به لحاظ وزنی ۲۸ درصد و به لحاظ ارزش دلاری ۶۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

وی افزود: «پسته، پلی استایرن، پلی اتیلن، پنیر، خوراک آماده آبزیان، یُد، تخم مرغ، انواع لوله پروفیلی و آهنی و پلی اتیلن کامپاند»، به ترتیب ۱۰ کالای نخست صادراتی استان گلستان در سه ماه نخست امسال بوده است.

شهریاری اضافه کرد: کالاهای غیرنفتی گلستان در این مدت به ترتیب به ۲۰ کشور «ترکمنستان، قزاقستان،عراق، ازبکستان، پاکستان، بلغارستان، افغانستان، روسیه، ارمنستان، رومانی، قرقیزستان، آذربایجان، امارات، ایتالیا، تاجیکستان، عمان، گرجستان، صربستان، بحرین و کویت» صادر شده است.

مدیرکل گمرکات گلستان ادامه داد: در سه ماه نخست امسال ترکمنستان با حدود ۳۰ میلیون و ۶۲۴ هزار دلار، قزاقستان با افزون بر ۳۰ میلیون و ۶۱۷ هزار دلار و عراق با ۱۳ میلیون و ۷۷۳ هزار دلار به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم صادرات غیرنفتی گلستان بودند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *