امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

تجارت خارجی گمرک امیرآباد از ۹۷۱ میلیون دلار گذشت. 

تجارت خارجی گمرک امیرآباد در شش ماهه سال جاری با ۸۳ درصد افزایش در ارزش به رقم ۹۷۱ میلیون و ۷۶۶ هزار دلار رسید. 
کد خبر: ۱۱۰۱۴۰۲۲۴۹
زمان انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹ بعد از ظهر
403 بازدید

به گزارش روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات مازندران ، رضا گرزین سرپرست گمرک منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با تشریح میزان تجارت خارجی این گمرک طی شش ماهه امسال در خصوص آمار صادرات غیرنفتی افزود : در این مدت ۶۰۸ هزار تن کالا به ارزش ۳۰ میلیون و ۹۷۶ هزار دلار صادر شد که این میزان صادرات از حیث وزن ۴۱ درصد و به لحاظ ارزش ۴۰ درصد رشد را نشان می دهد.

رضا گرزین در خصوص اقلام عمده صادراتی گمرک امیرآباد در شش ماهه سال جاری بیان داشت: سیمان ، مواد معدنی، محصولات شیمیایی، مواد پلاستیکی ، ماشین آلات ۵ قلم اول کالاهای صادراتی در این مدت بودند و کشورهای عمده مقصد کالاهای صادراتی به گمرک منطقه ویژه امیرآباد شامل ترکمنستان ، روسیه ، قزاقستان، عراق و ارمنستان بود.

وی در خصوص میزان واردات در شش ماهه امسال گفت: در این مدت یک میلیون و ۵۹۲ هزارتن کالا به ارزش ۹۴۰ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار وارد شد که از حیث وزنی وارزش به ترتیب ۹۷ و ۸۵ درصد افزایش داشته است.

سرپرست گمرک امیرآباد اقلام عمده کالاهای وارداتی به گمرک امیرآباد را جودامی ، ذرت دامی،گندم ،کنجاله آفتابگردان ، روغن آفتابگردان و کاغذشیمیایی، انواع کک ، گندم و… اعلام کرد و گفت که این کالاها عمدتا از کشورهای ترکمنستان، قزاقستان،روسیه ، چین وترکیه وارد مازندران شده اند.

وی با بیان رشد ۱۰۳ درصدی درآمد گمرک امیرآباد گفت : طی شش ماهه امسال ،درآمد گمرک امیرآباد از تجارت خارجی بالغ بر ۷هزار و ۶۷۲ میلیارد و ۸۶۶ میلیون و ۹۴۶ هزار ریال بوده است.

گرزین سرپرست گمرک امیرآباد با اشاره به ترانزیت خارجی از این گمرک بیان داشت : کالاهایی نظیر کانتینر، محصولات شیمیایی،خودرو، انواع کک و… به ارزش ۱۱۰میلیون و ۷۴۰هزار دلار از طریق گمرک امیرآباد ترانزیت شده است .

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *