امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳
نشست مشترک مرزی روسای گمرکات جلفای ایران وجمهوری آذربایجان ؛

نشست مشترک روسای گمرکات جلفای ایران وجمهوری آذربایجان در نقطه صفر مرزی گمرک جلفا با هدف توسعه تعاملات مرزی و مبادلات تجاری ورفع مسائل و مشکلات برگزار گردید.

در دیدار مرزی مدیران گمرک جلفای ایران و جمهوری آذربایجان بر رفع موانع و روان سازی امور تجاری فی مابین تاکید شد.
کد خبر: 1101403250
زمان انتشار: ۱۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۳ بعد از ظهر
28 بازدید

در این نشست اعضای کمیته هماهنگی مرز جلفا با مدیران ومسئولین مرز کشور مقابل- جمهوری آذربایجان (نخجوان) دیدار و در باره مسائل فی مابین بحث و تبادل نظر کردند.

ایرج جباری سرپرست گمرک منطقه آزاد ارس جلفا در دیدار با همتای خود ایلخان خداوردی مدیر گمرک کشور مقابل پیرامون  مشکلات موجود در زمینه روابط تجاری دوطرف خصوصا توسعه محوطه و ایجاد زیر ساخت‌های مناسب جهت افزایش تردد و مراودات مرزی، تسریع در ورود ناوگان ترانزیتی ومحموله های فساد پذیر ، تنظیم ساعات کاری و سایر موارد فنی در حوزه گمرکی گفت و شنود کرد.
جباری در این نشست بر راهکارهای تعاملی دو گمرک در پیشگیری از قاچاق کالا تاکید کرد و تبادل نظر و حل مسائل مرزی را بصورت تعاملی و موردی حتی با یک گفتگوی تلفنی در هر زمان و همچنین استمرار این جلسات بصورت منظم به نفع هر دو کشور بر شمرد.
طی این نشست در خصوص موضوعاتی ازقبیل اعلام متولیان گمرک کلاله (آغبند)در کشور مقابل،ارائه تسهیلات در مرزبرای دانشجویان ایرانی در کشور مقابل،تبادل اطلاعات وداده در خصوص رانندگانی و صاحبان کالا که مرتکب قاچاق می‌شوند،توسعه محدوده های مرزی بالاخص طرف ایران، مذاکره و تبادل نظر شد.
بیسلم معاونت امور گمرکی گمرک جلفا نیز در پایان پیشنهادی در خصوص اعلام کالاهای ممنوعه و مجاز کشور مقابل بصورت رسمی برطبق کنواسیونهای بین المللی جهت جلوگیری از عودت محموله ها ارایه نمود و متدکر گردید، تعامل هدفمند با گمرکات کشور مجاور در رفع مشکلات و تسهیل و تسریع فرایندهای گمرکی بسیار ضروری است.
در این نشست مرزی مدیران گمرک، پایانه، وهنگ مرزی حضور داشتند. 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *