امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳
معاون امور گمرکی گمرک؛

گمرک در صف اول اجرای قوانین و مقررات تجارت خارجی کشور است

با توجه به وظایف و تکالیف متغیر گمرک حسب شرایط تحریم، وضع قوانین، تنظیم بازار و محدودیت‌ها، گمرک در صف اول اجرای قوانین و مقررات تجارت خارجی کشور است که ایفای حقوق دولت را هم بر عهده دارد.
کد خبر: ۱۱۰۱۴۰۳۲۳۵
زمان انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۲ بعد از ظهر
35 بازدید

به گزارش پایگاه خبری اخبار گمرکی_اقتصادی به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، فرود عسگری که در روز دوم کارگاه آموزشی و هم‌اندیشی معاونین امور گمرکی سخن می گفت، با ابراز خرسندی از بهبود وضعیت کالاهای متروکه در گمرکات اجرایی کشور، خواستار پیگیری و نظارت مستمر توسط معاونین امور گمرکی شد.

وی تصریح کرد: ارجاع کالای متروکه به سازمان اموال تملیکی در مهلت قانونی می‌بایست با اطلاع صاحبان کالا انجام شود.

معاون امور گمرکی گمرک ایران، با اشاره به کاهش محسوس اظهارنامه‌های در جریان در گمرکات، افزود: معاونین امور گمرکی به طور مستمر و دقیق نسبت به رصد اظهارنامه‌های در جریان اقدام کنند تا کالاها پس از تشریفات قانونی در سریعترین زمان ممکن ترخیص شوند.

عسگری الزام به ثبت سفارش معتبر، تهیه گزارش‌های عملکردی موضوعی به ویژه در رابطه با کالاهای راهبردی و حساس، بررسی نحوه اعمال ورود موقت، بررسی نظرات کارشناسان و ارزیابان، هماهنگی در پاسخ به استعلام دستگاه های اجرایی و نظارتی را  از دیگر مواردی دانست که می بایست توسط معاونین گمرکی پیگیری شوند.

وی ضمن استقبال از برگزاری کارگاه آموزشی هم اندیشی معاونین فنی در گمرک، بررسی چالش‌ها و آسیب‌ها و نیل به راهکارهای اصلاح و بهبود را ثمره برگزاری چنین کارگاه‌هایی برشمرد و خواستار تداوم در برگزاری آن شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *